Category
A-laget, Ledare

Assisterande tränare

Född: 1 juni 1973.
Karriär som spelare:
Landskamper:
3 A-landskamper för Ryssland.
Spelade Junior-VM 1992.
Rysk mästare:
1994 med SKA Jekaterinburg och 2001 med Jenisej.
Vetlanda BK: 237 matcher och 2 mål i serie- och slutspel 2003/04-2009/10, 2011/12-2012/13.
Klubbar: SKA Jekaterinburg t.o.m. 1998/99, Mayak 1999/00, Jenisej 2000/01-2002/03, Vetlanda BK 2003/04-2009/10, 2011/12-2012/13, Skirö/Nävelsjö 2014/15.