Category
A-laget, Ledare

Björn Einarsson

Assisterande tränare

Född: 19 juni 1978.
Meriter som tränare: Åby/Tjureda IF 2016/17-2017/18, Nässjö IF 2018/19-2019/20. Varit ungdomsledare i VBK för Bandykul och U10-U12.
Karriär som spelare:
Landskamper: 2 J och 1 P-landskamp.

Svensk mästare: PSM 1995, 1996; JSM 1997.
Vetlanda BK: 294 matcher och 207 mål i serie- och slutspel 1995/96-1996/97, 2002/03-2012/13.
Klubbar: Vetlanda BK, Hammarby IF, IFK Motala och Åby/Tjureda IF.