Boka plats för att äta och dricka vid hemmamatcherna i december

I december spelar Vetlanda Bandyklubb fyra hemmamatcher i Elitserien. Vid alla fyra hemmamatcher kommer vi ha ett stort serveringstält öppet för dig som vill äta och dricka i Hydro Arena före och efter matcherna.

I december spelar Vetlanda Bandyklubb fyra hemmamatcher i Elitserien. Vid alla fyra hemmamatcher kommer vi ha ett stort serveringstält öppet för dig som vill äta och dricka i Hydro Arena före och efter matcherna.

Serveringstältet kommer stå i anslutning till 6-kantshuset och vara uppvärmt med plats för att sitta. Utöver detta är det givetvis också öppet i 6-kantshuset och Kullen Fans kommer ha öppet i Gula Huset i vanlig ordning. Både i tältet och i Gula Huset erbjuder vi mat och dryck före matcherna, men har också öppet i paus och efter matcherna för den som vill förlänga kvällen i Hydro Arena.

Vi välkomnar en blandad publik till tältet och vi kommer servera varm mat före alla matcher. Vilken mat som serveras vid de olika matcherna återkommer vi med. Tältet har fullständiga rättigheter.

Onsdag 12 december 19:00 Villa Lidköping
Kvällens rätt: Hamburgtallrik (130 g hamburgare i bröd med tillbehör)

Fredag 14 december 19:00 IFK Motala
Kvällens rätt: Chili con carne med ris och bröd

Onsdag 26 december 14:00 Frillesås BK (annandagen)
Dagens rätt: Pyttipanna 

Söndag 30 december 17:00 IFK Vänersborg
Dagens rätt: Pannbiff med potatis och sås

Endast mat: 100 kr
Mat och valfri dryck: 130 kr

Är du intresserad av att redan nu boka plats i något av våra serveringsställen är du välkommen att kontakta Andreas Söderman på 070-233 99 03 eller andreas.soderman@vetlandabk.se.

Vid matchen mot Villa Lidköping är VIP på Sussies Olssons Kök öppet som vanligt, men vid de övriga matcherna i december är Sussie Olssons stängt. Det finns platser kvar till matchen mot Villa, vill du boka plats för ditt företags anställda eller kunder är du välkommen att kontakta Andreas Söderman på 070-233 99 03 eller andreas.soderman@vetlandabk.se senast på fredag 7 december.

Andreas Söderman
andreas.soderman@vetlandabk.se