Organisation och kontaktpersoner Vetlanda Bandyklubb

Kansli

Adress:
Vetlanda BK
Storgatan 101
574 35 Vetlanda

Öppettider:

Måndag – Fredag 09:00 – 16:00
Lunchstängt 12:00 – 13:00

E-post: info@vetlandabk.se
Telefon: 0383-138 38

Kansli:

Oksana Suzdaleva
oksana.suzdaleva@vetlandabk.se

Klubbchef:

Carl-Gunnar Jonasson
070-286 27 87
carl-gunnar.jonasson@vetlandabk.se

Organisationsnummer 827500-6313
Bankgiro 268-2102

Marknad, försäljning, evenemang

Sponsorer

Peder Andersson
072-205 84 93
peder.andersson@vetlandabk.se

Carl-Gunnar Jonasson
070-286 27 87
carl-gunnar.jonasson@vetlandabk.se

Biljetter

Oksana Suzdaleva
0383-138 38

oksana.suzdaleva@vetlandabk.se

Styrelse

Ordförande

Håkan Edvardsson
076-139 36 20
hakan.edvardsson@vetlandabk.se

Vice ordförande

Anders Gustavsson
anders.gustavsson@vetlandabk.se

Kassör

Fredrik Lager
fredrik.lager@vetlandabk.se

Styrelseledamöter

Magnus Brusefält
magnus.brusefalt@vetlandabk.se

Ulf Bernström
ulf.bernstrom@vetlandabk.se

Fredrik Weinfors
fredrik.weinfors@vetlandabk.se

Suppleanter
Andreas Söderman
Filip Borglin
Henrik Gunnarsson
Therese Ljung
Johan Svedbom

Adjungerade ledamöter
Carl-Gunnar Jonasson

Revisorer
Daniel Palmberg
Henrik Davidsson

Sportslig ledning

Kontaktpersoner A-lag

Oliver Drott, assisterande tränare
072-304 66 06

Ulf Bernström, lagledare
072-541 22 60

Kontaktpersoner P19

Andrej Sannikov, tränare
073-535 60 35

Sportgruppens kontaktperson

Andreas Söderman
070-233 99 03
andreas.soderman@vetlandabk.se